Wybierz rozmiar

Artykuły stajenne

Jako właściciele konia musimy mieć świadomość, jak odpowiedzialne i czasochłonne jest jego posiadanie i zapewnienie mu komfortu oraz wszystkich potrzebnych sprzętów i artykułów. Sama koncentracja na sprzęcie do jazdy konnej – siodło, derka, czaprak – nie wystarczy. Wyposażenie miejsca przebywania konia spada zazwyczaj na dalszy plan, a to błąd. To w stajni nasz pupil również spędzi dużą część swojego życia, a to, czy będzie mu tam dobrze, wygodnie i komfortowo zależy tylko i wyłącznie od nas. Pomijając fakt, że podstawowe wyposażenie stajni jest obligatoryjne dla każdego właściciela konia, to zapewni ono wygodę nie tylko zwierzęciu, ale także zdecydowanie ułatwi pracę nam.

Co powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu stajni?

Kompleksowe i spełniające wszystkie potrzeby wyposażenie stajni to nie tylko zakup niezbędnych akcesoriów, ale także ułożenie ich i przetrzymywanie w takich miejscach, by zawsze były pod ręką w momencie, gdy chcemy z nich skorzystać. Aby każdy przedmiot znajdował się we właściwym miejscu i można było w łatwy sposób utrzymać porządek w stajni, warto wykorzystać różnego rodzaju uchwyty i wieszaki. W zależności od potrzeb możemy zakupić wieszaki i haki na poszczególne sprzęty czy skrzynki na szczotki oraz na artykuły pielęgnacyjne.

Wyposażenie boksów dla koni

Boks jest jedną z najważniejszych części stajni, gdyż koń praktycznie w nim mieszka. Z tego powodu nie może w nim zabraknąć żłobu na pasze sypkie, poidła, najlepiej automatycznego, kółka uwiązowego oraz podstawki na lizawkę, która uzupełnia dietę konia w niezbędne dla jego zdrowia minerały.

Warto też wyposażyć się w sprzęt do sprzątania i utrzymywania czystości, jak grabie, widły, wiadra. Nie zapominajmy o pielęgnacji konia – zapewnijmy mu wysokiej jakości gąbki, szczotki, zgrzebła i pędzle do kopyt.

Artykuły stajenne Clover Concept Store

W naszym sklepie znajdziesz wszystkie niezbędne elementy wyposażenia stajni. Wychodzimy naprzeciw wygodzie zarówno konia, jak i jego właściciela. Dzięki naszym artykułom miejsce, w którym nasz podopieczny spędza sporą część życia będzie dla niego przyjazne, czyste i zadbane, a nasza praca przy nim stanie się przyjemnością.

You don't have permission to register