Czapraki dla konia

Czaprak, inaczej potnik, jest niezbędnym elementem wyposażenia jeździeckiego, zarówno dla amatorów jazdy konnej, jak i pasjonatów profesjonalnego sportu. Jego podstawową funkcją jest ochrona grzbietu konia przed otarciami i urazami oraz wchłanianie wilgoci, szczególnie podczas intensywnych treningów i wzmożonej aktywności zwierzęcia. Pomaga nam również dbać o czystość siodła i zapobiega wcieraniu się w nie brudu. Czaprak zakładamy pod siodło i to jego rozmiarem i modelem kierujemy się przy wyborze odpowiedniego rozmiaru potnika.

Wyróżniamy kilka rodzajów czapraków, a każdy z nich pełni inną funkcję, m.in.:

VS – czapraki wszechstronne, które skomponują się z większością siodeł;

DR – czapraki ujeżdżeniowe, w kształcie dużego kwadratu i pasują do siodeł służących do ujeżdżania;

SR – czapraki skokowe, tzw. łezki, swoim kształtem zapewniają koniowi dużą swobodę ruchów.

Dostępne są również czapraki dla kucyków. W ich przypadku stosujemy taką samą klasyfikację, dodając jedynie „P” przed każdą z nazw.

 

Czym kierować się przy wyborze czapraka?

Prawidłowo dobrany sprzęt jeździecki zagwarantuje nam przyjemną i bezpieczną jazdę, dlatego warto wiedzieć, jakie aspekty wziąć pod uwagę, by być zadowolonym z zakupów. W przypadku czapraka istotną kwestią jest materiał, który powinien oddychać, pochłaniać wilgoć i odprowadzać ją na zewnątrz oraz cechować się trwałością i odpornością na rozdarcia. Wszystkie potniki dostępne w naszym sklepie wykonane są z najwyższej jakości materiałów, perfekcyjnie spełniających swoje funkcje, wytrzymałych na przetarcia.

 

Czapraki Clover Concept Store

Poszukujesz wyposażenia do jazdy konnej, które będzie zarówno praktyczne, jak i atrakcyjne pod względem estetycznym? Dobrze trafiłeś!

Czapraki Clover Concept Store są ponadczasowe i eleganckie, przyjazne zarówno jeźdźcowi, jak i jego zwierzęciu.

Dodatkowym ich atutem jest możliwość… personalizacji czapraka! Chcesz, byśmy wyhaftowali na nim logo Twojego klubu? Może Twoje inicjały lub imię konia? Ty wybierasz!

 

Praktyczny i ładny czaprak to niemożliwe? A jednak! Czapraki Clover Concept Store są ponadczasowe. W ofercie mamy duży wybór czapraków VS, DRESSAGE i PONNY.

You don't have permission to register