Products not found

Ogłowie dla konia

Bezpieczna i komfortowa jazda nie byłaby możliwa bez odpowiedniego ogłowia dla konia – jednego z niezbędnych elementów wyposażenia w jeździectwie.

Ogłowie, znane również jako uzda, tranzelka czy uździenica, zakładane jest na głowę konia. Dzięki niemu nasze zwierzę będzie nam posłuszne, da się poprowadzić i będzie słuchać naszych poleceń. Nie bez powodu mówi się, że uzda jest podstawową nicią komunikacji pomiędzy jeźdźcem a koniem.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów ogłowia, między innymi z wędzidłem, umieszczanym w pysku zwierzęcia, jak i bez. Głównym zadaniem tego elementu wyposażenia jest utrzymanie kiełzna oraz paska przy nosie w odpowiednim miejscu.

Jak dobrać ogłowie dla konia?

                Ważne jest, byśmy starannie dopasowali ogłowie do naszego podopiecznego, gdyż jest to element bezpośrednio i ściśle przylegający do jego głowy – nieodpowiednio dobrany może więc powodować ucisk i dyskomfort, a nawet ból. Zły rozmiar uzdy może również zaburzyć komunikację jeźdźca z koniem z użyciem wodzy. Pamiętajmy, że potylica, staw skroniowo – żuchwowy, szczęka i okolice nosa zwierzęcia to bardzo wrażliwe miejsca! Stały nacisk może powodować drażliwość wpływającą na samopoczucie oraz jakość pracy z podopiecznym.

Zwróćmy uwagę, by poszczególne elementy ogłowia były idealnie dopasowane – paski policzkowe były odpowiedniej długości, aby wędzidło ani nie opadało za nisko, ani nie było zbyt podciągnięte, by pasek potyliczny nie uciskał głowy oraz uszu, a naczółek nie był za ciasny.

Ogłowia Clover Concept Store

Jeśli chcesz zadbać o komfort swojego podopiecznego, nasze ogłowia sprawdzą się świetnie! Posiadamy szeroki asortyment różnego rodzaju uzd, dzięki czemu możesz wybierać pomiędzy wieloma rozmiarami oraz modelami. Łączymy wysoką jakość ze stylowym designem i dbamy o to, by nasze ogłowia zawsze były wykonane z najlepszych materiałów zapewniającym koniom komfort i wygodę, a jeźdźcowi kontrolę nad zwierzęciem.

Clover oferuje również stylowe ogłowia z futerkiem oraz coraz częściej wybierane i doceniane ogłowia anatomiczne, charakteryzujące się sposobem wykonania zgodnym z budową czaszki konia, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowują się do kształtu jego głowy.

You don't have permission to register