Products not found

Popręgi i fartuchy

Zadaniem popręgu jest utrzymanie siodła w odpowiednim położeniu na grzbiecie konia, odpowiada on zatem między innymi również za bezpieczeństwo jeźdźca i jego prawidłową pozycję w czasie jazdy. Z tego względu dobra jakość i wytrzymałość popręgu dla konia to podstawa, by nie przesuwało się ono podczas treningu. Na szali jest również komfort naszego podopiecznego, inwestycja jest więc warta zasięgnięcia informacji, jaki sprzęt będzie dla niego i dla nas najlepszy.

Rodzaje popręgów dla konia

Wybierając odpowiedni popręg wśród tych dostępnych na rynku, warto wziąć pod uwagę potrzeby naszego podopiecznego oraz nasze. Zwróćmy również uwagę na rodzaj siodła, planowany rodzaj treningów oraz budowę konia. Wyróżniamy między innymi:

  • Popręg skokowy z fartuchem, używany do skoków przez przeszkody. Podczas tej czynności koń jest najbardziej narażony na otarcia i inne urazy, fartuch pełni więc tu funkcję ochronną dla brzucha zwierzęcia.
  • Popręg ujeżdżeniowy, który jest krótszy od innych rodzajów, aby podczas ujeżdżania dosiad jeźdźca był bliższy i bardziej precyzyjny.
  • Popręg westernowy, zestawiany z siodłem westernowym. Taki rodzaj jazdy, ze względu na dużą ilość nagłych ruchów i skoków, generuje najwięcej urazów, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór sprzętu.
  • Popręg rajdowy, najczęściej również krótszy od pozostałych. Ważne, aby nie ograniczał ruchów konia.

Popręgi Clover Concept Store

Mamy na uwadze, jak istotna jest wysoka jakość materiałów w elementach wyposażenia konia, szczególnie, gdy dotyczy to sprzętu mocno przylegającego do jego ciała.

W naszej ofercie znajdziesz popręgi skórzane, z najlepszej jakościowo skóry, cechujące się wysoką trwałością i odpornością na wszelkie uszkodzenia. Wszystkie nasze produkty są przyjazne zwierzęciu, a co za tym idzie, nie podrażniają go i nie powodują odparzeń dzięki miękkim materiałom.

Oferujemy również popręgi neoprenowe, miękkie, lekkie oraz elastyczne, jednak przy dłuższych treningach czy jazdach mogą powodować otarcia. Z tego względu popręgi neoprenowe będą świetnym rozwiązaniem przy umiarkowanych treningach.

You don't have permission to register