Suplementy dla konia

Zalety odpowiednio dobranej suplementacji dla konia są niezliczone. Przede wszystkim jest ona dopełnieniem podstawowej diety zwierzęcia oraz kompleksowym uzupełnieniem niedoborów i braków wynikających z niewłaściwego żywienia. W niektórych przypadkach suplementy wspomagają leczenie zwierzęcia, łagodzą uciążliwe objawy chorób i zmniejszają zaburzenia funkcjonowania poszczególnych organów. Na pewno nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sposób żywienia oraz suplementacja konia znacząco wpływają na jego zachowanie oraz poziom energii, decydując o tym, czy zwierzę będzie np. nadmiernie ospałe lub nadpobudliwe. Oczywiście inny system i różne preparaty sprawdzą się dla konia sportowego, biorącego udział w zawodach i mocno aktywnego, a inne dla podopiecznego o niższym stopniu aktywności.

Jakie suplementy dla konia wybrać?

Niezliczone ilości rodzajów dostępnych na rynku preparatów dla koni pozwalają dobrać odpowiedni system suplementacji, uzupełnić niedobory i odpowiedzieć na potrzeby naszego podopiecznego. Możemy wybierać między innymi pośród suplementów:

  • Na układ pokarmowy
  • Wspomagających rozwój
  • Regenerujących i wzmacniających kondycję
  • Wzmacniających stawy, ścięgna i więzadła
  • Wzmacniających układ odpornościowy
  • Przeciwzapalnych i przeciwbólowych
  • Dedykowanych kopytom, sierści i skórze
  • Witamin

Na szczególną uwagę zasługują konie sportowe, narażone na wzmożony wysiłek i obciążenie. Wymagają więc one odpowiedniej suplementacji i wzmocnienia mięśni i stawów.

Suplementy Clover Concept Store

Wychodząc naprzeciw potrzebom podopiecznych oraz wymaganiom Klientów, oferujemy bogaty asortyment suplementów i preparatów z witaminami dla koni. Znajdziesz u nas suplementy dedykowane koniom starszym, pracującym, sportowym, zmagającym się z różnego rodzaju dolegliwościami i tym w trakcie kuracji i leczenia. W Clover Concept Store dostępne są także preparaty będące uzupełnieniem codziennej, zbilansowanej diety.

Zadbaj o swojego konia – podaruj mu zdrowie i siłę!

You don't have permission to register