Products not found

Wędzidła dla konia

Wędzidło jest elementem wyposażenia jeździeckiego; częścią ogłowia, która jest umieszczona bezpośrednio w pysku konia, umożliwiając dokładną i precyzyjną kontrolę nad nim. Możemy więc mówić, że dopasowane i dobrane z uwagą wędziło stanowi fundament komunikacji z podopiecznym. Za jego pośrednictwem możemy w łatwy sposób wysyłać sygnały i manewrować naszym wierzchowcem przez wywieranie nacisk na konkretne części pyska i tym samym przekazać koniowi wskazówki co do kierunku czy tempa jazdy.

Jak dobrać odpowiednie wędzidło dla konia?

Wybór wędzidła to bardzo ważny krok, w końcu od niego będzie zależała nasza komunikacja z koniem oraz jego komfort, dlatego tak istotne jest, by wziąć pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na te dwie kwestie. Najpopularniejsza zasada brzmi, aby zawsze wybierać jak najdelikatniejsze  wędzidło, które jednocześnie da nam jak największą kontrolę nad koniem, w zależności od oczekiwań i potrzeb.

Istotny jest szczególnie wybór odpowiedniego rozmiaru – to za małe może ocierać wrażliwe okolice pyska konia, zbyt duże z kolei może się przesuwać, a nawet podrażniać jego zęby. Za istotą dobrania właściwego wędzidła przemawiają wyniki badań, według których duża liczba koni cierpi na problemy związane z językiem.

Wędzidła Clover Concept Store

Clover oferuje szeroki wybór wędzideł różnego rodzaju, kierowanych zarówno do tych początkujących jeźdźców, , jak i doświadczonych pasjonatów jazdy konnej. W zależności od rodzaju, wywołują one nacisk na różne części pyska konia, dając inny efekt i dopasowując się tym samym do danych potrzeb i oczekiwań jeźdźca. Wędzidła Clover są dobrze przyjmowane i tolerowane przez konie dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu i anatomicznym dopasowaniu do budowy pyska.

Wychodzimy naprzeciw wysokim wymaganiom naszych Klientów, więc w naszym asortymencie znajdziesz wędzidła o różnych stopniach grubości, miękkości oraz o różnych zastosowaniach.

You don't have permission to register