Products not found

Oficerki do jazdy konnej

Co odróżnia oficerki jeździeckie od innych, klasycznych butów? Mają wysokie, zazwyczaj skórzane cholewki, które chronią nogi jeźdźca w czasie jazdy. Podeszwa zazwyczaj jest antypoślizgowa, aby stopa skutecznie utrzymywała się w strzemionach. Materiał, z którego najczęściej buty są wykonane to skóra, chociaż dostępne są również oficerki syntetyczne, gumowe lub z materiałów mieszanych.

Ten rodzaj obuwia jest praktycznym połączeniem klasy i elegancki oraz funkcjonalności, dzięki czemu obecny jest w tym sporcie od lat.

 

Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Dostosuj buty do swoich potrzeb i oczekiwań! Oficerki są najpopularniejszym wyborem i prezentują się niezwykle profesjonalnie. Aby oprócz kwestii wizualnych spełniały również swoją funkcję, warto zwrócić uwagę na kilka detali, które w dużej mierze decydują o tym, czy jazda będzie wygodna i bezpieczna.

  • Obcas powinien być nie wyższy niż około 2 cm
  • Oficerki powinny być zakończone wąskim czubkiem, aby łatwo można było wysunąć nogę ze strzemiona w razie potrzeby
  • Podeszwa powinna być trwała i gruba, bez grubego bieżnika
  • Cholewka powinna być wykonana z dobrego jakościowo materiałów i być na tyle wysoka, by ochraniać łydki jeźdźca i stabilizować nogę

 

Oficerki do jazdy konnej Clover Concept Store

Regularnie startujesz w zawodach jeździeckich i jesteś profesjonalną pasjonatką tego sportu? W Twoim wyposażeniu nie może zabraknąć wysokiej jakości oficerek!

W Clover zwracamy uwagę na wszystkie potrzeby jeźdźca, dlatego nasze buty do jazdy konnej nie zawiodą Cię w nawet najtrudniejszych warunkach i dodatkowo sprawią, że oczy wszystkich będą skupione na Tobie!

Oficerki Clover wykonane są z najwyższej jakości skóry, posiadają trwałe suwaki, nie pękają i nie niszczą się, towarzysząc Ci przez długi czas w pracy z Twoim koniem.

Buty jeździeckie to inwestycja na lata, wybierz więc takie, które wyróżnią Cię z tłumu i sprawią, że jazda konna będzie dla Ciebie jeszcze większą przyjemnością!

Sprawdź też nasze koszule, fraki i bryczesy, by stworzyć swój idealny zestaw na zawody!

You don't have permission to register