Clover Sklep jeździecki

Zakup siodła do jazdy konnej, czym się kierować przy zakupie?

Jeździectwo to piękny sport. Nie tylko pomaga się rozwijać fizycznie ale i uczy cierpliwości i sumienności. Jeździec zależny jest od konia i tylko dzięki prawdziwemu porozumieniu, są wstanie pokonywać przeszkody, czy zaliczać płynne przejazdy.

Komunikacja to podstawa!

Jednak aby komunikacja między koniem a jeźdźcem była odpowiednia, jeździec musi posiadać odpowiednio dopasowany sprzęt jeździecki. Jedną z niezbędnych części osprzętu jeździeckiego jest oczywiście siodło. W zależności od dyscypliny jeździeckiej, zakupić można różne siodła do jazdy konnej.

Jakie mamy rodzaje siodeł do jazdy konnej?

Ktoś, kto uprawia skoki, nie będzie wstanie pokonywać przeszkód płynnie i czysto w siodle ujeżdżeniowym, które w przeciwieństwie do siodła skokowego jest głębokie i długie, umożliwiając dzięki swojej budowie jeźdźcowi pełen dosiad. Jeśli ktoś jeździ rekreacyjnie, czasem poskacze, a czasami poćwiczy ujeżdżenie, czy też wybierze się na dłuższą przejażdżkę po lesie, nie potrzebuje on siodła specjalistycznego, przystosowanego do jednej dyscypliny jeździeckiej.

Wybory to nie łatwa sprawa, ale pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt jeździecki!

Dla takiej osoby dobrym wyborem może być siodło wszechstronne nadające się po trochu do każdej dyscypliny. Jednak warto zdać sobie sprawę, że siodła nie należą do najtańszych sprzętów. Najtańsze to wydatek rzędu kilkuset złotych. Jednak wśród osób jeżdżących już jakiś czas panuje przekonanie, że lepiej wydać te kilkaset złotych na używane siodło znanej marki, niż kupić mniej znane w sklepie i ryzykować. Jednak niezależnie od tego, czy kupuje się siodło nowe, czy też używane, warto pamiętać, że ma ono być dopasowane nie tylko do jeźdźca ale przede wszystkim do wierzchowca. Dlatego też, przed zakupem warto przymierzyć, w miarę możliwości siodło. Pozwoli to ocenić, czy jest ono dopasowane. Wiele osób decyduje się na zamówienie siodła pod konia. Dostaje ono wtedy indywidualne stworzone spełniając zarówno potrzeby jeźdźca jak i konia. Jeździectwo to sport dość kosztowny. Dlatego też wiele osób nie decyduje się na zakup konia, a na jazdy w specjalnych szkółkach jeździeckich.

 

You don't have permission to register